NHL Tampa Bay Lightning

Ponedeljek, 23. 5. 2016, 7.21

Hokejiste Tampe le še zmaga loči od finala

Tampa Bay Lightning | Foto Getty Images

Hokejisti Tampa Bay Lightning so v peti tekmi finala vzhodne konference severnoameriške lige NHL v gosteh po podaljšku premagali Pittsburgh Penguins s 4:3 in v zmagah vodijo s 3:2. Od velikega finala jih tako loči le še zmaga.

Pittsburgh je tekmo dobro začel ter prek Briana Dumolina in Patrica Hornqvista povedel z 2:0.

Alex Killorn in Nikita Kučerov sta poskrbela za izenačenje, Chris Kunitz pa je malo pred koncem druge tretjine domače popeljal v vodstvo s 3:2.

Kučerov, z dvema goloma in podajo najboljši mož tekme, je podaljšek izsilil v 57. minuti tekme, že po 53 sekundah podaljška pa je zmago Tampi zagotovil Tyler Johnson.