Liga NHL, 13. december

Tretji zaporedni poraz Kraljev

1

Anže Kopitar LA Kings | Foto Reuters

Najslabše moštvo lige NHL Los Angeles Kings se je mudilo pri Columbusu v ameriški zvezni državi Ohio in doživelo še en boleč poraz.

Kralji so proti Columbus Blue Jackets doživeli še tretji zaporedni poraz in tako ostajajo na dnu lestvice zahodne konference. Anže Kopitar je na ledu preživel dobrih 20 minut, štirikrat je streljal na gol, a bil neuspešen.

Tekmo so bolje začeli Kralji, ki so z golom Dustina Browna povedli z 1:0. To pa je bilo vse, kar je uspelo Kopitarju in druščini. Slabi dve minuti za tem je za domačo ekipo izenačil Lukas Sedlak, v 11. minuti uvodne tretjine je za vodstvo z 2:1 poskrbel Artemi Panarin.

V drugi tretjini smo videli dva gola. Za Columbus Blue Jackets sta bila uspešna še Artemi Panarin in Josh Anderson. V zadnji tretjini ni bilo golov.

Vratar Columbusa je zaustavil 29 strelov razglašenih kraljev, ki jih pesti precejšnja neučinkovitost v končnici napada, gostujoči vratar Jonathan Quick pa je zbral 37 obramb.

Naslednja tekma čaka Los Angeles v soboto v Pittsburghu.