liga NHL Vegas Golden Knights Philadelphia Flyers Ondrej Kaše

Četrtek, 13. 12. 2018, 7.40

Liga NHL, 12. december

Rački vstali od mrtvih, konec črnega niza Chicaga #video

Ondrej Kaše | Češki raček Ondrej Kaše (Anaheim) je na dvoboju z Dallasom dosegel kar tri zadetke. | Foto Reuters

Aktualni podprvaki lige NHL Vegas Golden Knights so uspešno opravili delo na gostovanju pri New York Islanders. Najslabša ekipa lige Chicago Blackhawks, prvaki iz leta 2015, je prekinila serijo osmih zaporednih porazov, potem ko je premagala Pittsburgh Penguins, prvake v letih 2016 in 2017. Anaheim Ducks so doma zaostajali že z 1:3, a nato kar petkrat zatresli mrežo Dallasa.

Hokejisti Chicaga so v zadnji tretjini nadigrali Pittsburgh s 3:0. Dva zadetka so dosegli v izdihljajih srečanja, ko so gostje napadali na vse ali nič, a je v vratih gostiteljev blestel Corey Crawford. Zbral je 40 obramb. Njegov soigralec Jonathan Toews se je z golom in dvema podajama vpisal v klub 700, saj je v ligi NHL zbral že toliko "strelskih" točk. Vse tri zadetke za goste je dosegel Bryan Rust.

Kako je Chicago premagal Pittsburgh:

V Anaheimu so ljubitelji hokeja videli neverjeten preobrat gostiteljev. Rački so sredi tekme proti Dallas Stars zaostajali z 1:3, a se niso predali. Na krilih trikratnega strelca, Čeha Ondreja Kašeja, so v 51. minuti izenačili na 3:3, do konca srečanja pa napolnili mrežo gostom iz Teksasa. Zmagali so s 6:3, zadnjo tretjino pa dobili kar s 4:0.

Vrhunci nenavadnega srečanja v Anaheimu:

Največ zadetkov je padlo v Calgaryju, kjer so gostitelji po podaljšku premagali Philadelphio. Zmagoviti zadetek je v 35. sekundi podaljška prispeval Johnny Gaudreau. Pri Calgaryju, ki je v zadnjih 68 sekundah dosegel kar dva zadetka in izsilil podaljšek, je s štirimi podajami izstopal Matthew Tkachuk.

Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja so počivali. Na delu bodo v noči na petek, ko bodo gostovali pri Columbusu.