liga icehl, 26. krog

Innsbruck ostaja zaklet za zmaje

HK Olimpija Innsbruck | Olimpija je še tretjič v tej sezoni lige ICEHL izgubila proti Innsbrucku. | Foto HKO/Sportida

Olimpija je še tretjič v tej sezoni lige ICEHL izgubila proti Innsbrucku.

Hokejisti HK SŽ Olimpija so se v petek v domači Hali Tivoli še tretjič v tej sezoni pomerili z Innsbruckom in mu še tretjič priznali poraz. Tokrat z 2:3. To je bila zadnja domača v ligi ICEHL za zmaje za kar nekaj časa, saj bodo točke v tem tekmovanju v Tivoliju spet lovili šele 30. decembra.

EC KAC HK Olimpija
Sportal Premagali aktualne prvake, še trdneje na prvem mestu

Olimpija, vodilna novinka v ligi ICEHL, še naprej ne najde recepta za zmago nad Innsbruckom. S tem se je spodbujena z zmago iz Celovca danes pomerila že tretjič in tretjič izgubila. V prvem krogu so se z gostovanja na Tirolskem zmaji vrnili s porazom 3:4, v začetku oktobra pa so z istim rezultatom, a po podaljšku klonili doma. Tudi tokrat so bili Ljubljančani, ki imajo kar nekaj poškodovanih, prekratki za gol.

Na listi poškodovanih so že nekaj časa vratar Paavo Hölsä, branilci Joona Erving, Miha Logar in Tine Klofutar ter izkušeni napadalec Aleš Mušič. Danes sta manjkala oboleli branilec Aleksandar Magovac in napadalec Luka Kalan, ki se je poškodoval v Celovcu. Menjava za Žana Usa je bil danes drugi vratar Tomaž Trelc, ki sicer brani za Triglav.

V prvi tretjini zadetkov ni bilo, so pa bili za odtenek nevarnejši gostje in Us je imel nekaj več dela, da je ohranil mrežo nedotaknjeno. Domačim pa igra v napadu v prvem delu ni stekla.

Druga tretjina se je začela slabo za Ljubljančane, gostje so v 22. minuti povedli, pod gol, ob katerem je dišalo po prepovedanem položaju, se je podpisal Timothy McGauley. Sledil je "power play" Olimpije, dobro minuto so zmaji igrali pet na tri, a tudi ob izdatni številčni prednosti Thomas McCollum ni klonil.

HK Olimpija Innsbruck | Foto: HKO/Sportida Foto: HKO/Sportida

Neučinkovitost zmajev, pri katerih je imel Jaka Šturm lepo priložnost po protinapadu, pa je Innsbruck izkoristil za povišanje vodstva, le minuto pozneje pa so bili gosti ob številčni prednosti precej bolj učinkoviti in povedli že s 3:0.

A vse vendarle še ni bilo izgubljeno, najprej je imel lepo priložnost za znižanje Sebastien Piche, upe pa je nato s prvim zadetkom zeleno-belih obudil Nik Simšič.

V zadnji tretjini so gostitelji močno pritisnili. V obrambi jih je občasno reševal Us, tudi ko so tekmeci ušli v protinapad z igralcem manj. Na drugi strani pa je nato Žiga Pance v 52. minuti ukradel plošček pred golom Innsbrucka in podal Gregorju Koblarju, ki je znižal na 2:3.

Toda preobrata le ni bilo, tudi zaradi napake domačih v zadnji minuti: ko so skušali vratarja zamenjati z dodatnim igralcem, so imeli na ledu šest igralcev in dobili kazen, kar je Innsbruck izkoristil in obdržal tesno vodstvo.

"Zaslužili bi si več"

"Mislim, da smo si zaslužili več, a oni so zadeli trikrat, mi pa dvakrat. To je hokej, enkrat si na zmagoviti strani, drugič pač ne. Njihov vratar je bil odličen. Predvsem v zadnjem delu smo prevladovali, si ustvarili veliko priložnosti za zadetek, a plošček ni želel v gol. Morda lahko malo obžalujemo začetek tekme, ki sicer ni bil spet tako slab," je po porazu dejal Šivic.

Niz ljubljanskih gostovanj

Olimpija bo spet v tekmovalni akciji v nedeljo, ko bo serijo petih ICEHL gostovanj odprla na Madžarskem. Naslednje domače srečanje sledi šele 30. decembra, ko bo v Ljubljani gostoval Celovec.

Liga ICEHL, 26. krog

Petek, 10. december
HK SŽ Olimpija : Innsbruck 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
0:1 McGauley (Lattner, Leavens, 22.), 0:2 Lattner (Ulmer, 28.), 0:3 Dostie (Huntebrinker, Lattner, 29.), 1:3 Simšič (Murphy, Piche, 35.), 2:3 Koblar (Pance, 52.).

Fehervar AV19 : Graz 99ers 2:6
Anže Kuralt (Fehervar) je odsedel eno malo kazen; Ken Ograjenšek (Graz) je bil podajalec pri prvem, drugem in petem golu 99ers.

Red Bull Salzburg : Znojmo 5:3
Aljaža Predana ni bilo v kadru Salzburga.

VSV Beljak : KAC Celovec 0:4
Rok Tičar je bil podajalec pri drugem golu Celovca, Andrej Tavželj je igral za KAC.

Bolzano : Vienna Capitals 7:4

Dornbirn : Val Pusteria 0:4

1. SŽ Olimpija         24 - 1,958 točke/tekmo (47 točk)
2. Red Bull  Salzburg             26 - 1,846 (48)
3. Innsbruck            22 - 1,727 (38)
4. Fehervar             25 - 1,720 (43)
5. Vienna Capitals      25 - 1,720 (43)
6. Bolzano                  24 - 1,708 (41)
..............................................
7. KAC Celovec          25 - 1,680 (42)
8. VSV Beljak             23 - 1,565 (36)
9. Graz99ers             26 - 1,346 (35)
10. Orli Znojmo            24 - 1,250 (30)
.................................................
11. Pustertal            25 - 1,160 (29)
12. Dornbirn             24 - 1,000 (24)
13. Black Wings Linz     25 - 0,880 (22)

*Kriterij za razvrstitev je povprečno število osvojenih točk na tekmo, zaokroženo na tri decimalke.