10.38

Los Angeles Kings Arizona Coyotes Anže Kopitar Anže Kopitar liga NHL

Sreda, 23. 9. 2015, 10.38

Kopitar spet v tekmovalnem ritmu, Kraljem zmaga v podaljšku

Klubi v najmočnejši hokejski ligi že igrajo pripravljalne tekme. Prvič pred novo sezono je v torek zaigral tudi Anže Kopitar, ki je s Kralji s 3:2 v podaljšku premagal Arizona Coyotes.

Kojoti so v četrti minuti povedli, a so Kralji z zadetkoma Michaela Merscha in Briana O`Neilla, sicer članoma podružnice AHL Ontario Reign, v 11. minuti povedli z 2:1. Gostje so v Staples Centru izenačili osem minut pred koncem rednega dela, ko je ob igralcu manj zadel Jordan Martinook.

Dileme o zmagovalcu je v podaljšku razblinil Jordan Weal. V vratih Kraljev sta si delo razdelila Jhonas Enroth, ki je ubranil sedem od osmih strelov, in Peter Budaj, ki je zbral deset obramb. Anže Kopitar je v 22 minutah enkrat ustrelil, najdlje časa, več kot 29 minut, je na ledu preživel branilec Drew Doughty.

To je bila druga zmaga Kopitarjevih v pripravljalnem obdobju, v ponedeljek so namreč Kojote v gosteh premagali s 5:1, po dvakrat sta takrat zadela Tyler Toffoli in Nick Shore, enkrat pa Weal.

Nov preizkus jih čaka v petek, ko bodo palice prekrižali z Anaheimom, prvo tekmo nove sezone pa bodo odigrali v sredo, 7. oktobra, ko bodo gostili San Jose Sharks.