22.16

liga NHL Los Angeles Kings Chicago Blackhawks Anže Kopitar Anže Kopitar končnica

Ponedeljek, 26. 5. 2014, 22.16

Kopitar spet med podajalci, Kralji po drami padli v 83. minuti (video)

Hokejisti LA Kings so imeli prvo zaključno žogico, da bi se po letu 2012 uvrstili v finale lige NHL, a so bili aktualni prvaki iz Chicaga tokrat spretni in si v podaljšku zagotovili vsaj še eno tekmo.

Moštvi sta silovito začeli tekmo, saj so lahko gledalci v prvi tretjini videli kar pet zadetkov, in to že do 14. minute, ko je po podaji Anžeta Kopitarja izid na 2:3 znižal Slovak Marian Gaborik.

Drugih dvajset minut je bilo povsem v znamenju gostov iz Los Angelesa, ki so po dveh novih zadetkih vodili s 4:3. Videti je bilo, da se Kralji približujejo velikemu finalu, v katerem so igrali leta 2012, a so aktualni prvaki Chicago Blackhawks v 2. minuti zadnje tretjine prek Bena Smitha izenačili rezultat, veselili pa so se po 3. minuti podaljška, ko je zadel Michal Handzus.

Po petih tekmah vodijo LA Kings s 3:2 v zmagah, šesti dvoboj bo v soboto po našem času v Kaliforniji, kjer bosta imela Kopitar in druščina lepo priložnost, da se pred domačimi navijači uvrstita v veliki finale in se podata v nov lov za Stanleyjev pokal.