liga NHL Stanleyjev pokal končnica St. Louis Blues Dallas Stars

Sreda, 8. 5. 2019, 7.27

Liga NHL, konferenčni polfinale, 7. maj

St. Louis v drugem podaljšku do finala zahodne konference #video

St. Louis Blues | Foto Gulliver/Getty Images

V hokejski ligi NHL sta že znana finalista vzhodne konference, to sta moštvi Boston Bruins in Carolina Hurricans. V noči na sredo pa smo dobili tudi prvega finalista na zahodu. V odločilni sedmi tekmi polfinalne serije sta obračunali moštvi St. Louis Blues in Dallas Stars. V drugem podaljšku so slavili St. Louis Blues in se uvrstili v finale.

Junak tekme je bil Pat Maroon, ki je odločilni gol dosegel v šesti minuti drugega podaljška (2:1). Pri St. Louis Blues je bil zelo razpoložen tudi Jordan Binnington, vratar domače ekipe, ki je ubranil 29 strelov na njegova vrata.

V rednem delu sta bila oba gola dosežena v prvi tretjini. V 14. minuti je za St. Louis Blues zadel Vince Dunn, dobri dve minuti za tem je za izenačenje poskrbel Mats Zuccarello.

Note iz St. Louisa se bodo v konferenčnem finalu pomerile z boljšim iz obračuna med San Jose Sharks in Colorado Avalanche. Odločilna sedma tekma, ki bo dala drugega finalista zahoda, bo v noči na četrtek v San Joseju.

V vzhodni konferenci sta znana že oba konferenčna finalista. Carolina se bo pomerila z Bostonom. Prva tekma finala vzhodne konference - moštvi igrata na štiri zmage - bo v petek v Bostonu.