21.02

Detroit Red Wings Carolina Hurricanes

Nedelja, 24. 11. 2013, 21.02

Kako je Ward z mojstrsko potezo rešil Carolino (video)

V hokejski ligi NHL sta bili v noči na ponedeljek odigrani le dve tekmi. Detroit je s 3:1 premagal domači Buffalo, Carolina je s 4:1 slavila pred domačo publiko. Tokrat je podlegla Ottawa.

Ključna moža Caroline, ta je zmagala devetič v sezoni, sta bila Eric Staal (zadetek in dve podaji) in odlični vratar Cam Ward, ki je ubranil 35 od 36 poskusov gostov, eno izmed obramb si lahko ogledate v spodnjem videoposnetku. Senatorji so sicer prek Jasona Spezze povedli že v drugi minuti srečanja, a jih je pokopala druga tretjina, v kateri se je njihova mreža zatresla trikrat, njihovo usodo pa je v zadnjem delu zapečatil Staal. Carolina je po 24 obračunih na desetem mestu vzhodne konference, Ottawa pa še dve mesti niže.

"Rdeča krila" iz Detroita so s 3:1 strla odpor zadnjega moštvi v ligi Buffala in mu zadala četrti zaporedni poraz. Sabres so pred iztekom srečanja poskušali izsiliti podaljšek brez čuvaja mreže, a jim to ni uspelo, saj je plošček v prazno mrežo poslal povratnik na ledenih ploskvah Daniel Alfredsson. Obe ekipi sta imeli med vratnicama razpoložena čuvaja mreže, Ryan Miller je ubranil 31 od 33 strelov, Jonas Gustavsson, ki je bil po srečanju bolj prešerne volje, pa 21 od 22.