6.22

liga KHL Žiga Jeglič Rok Tičar Slovan Bratislava Medveščak Zagreb

Ponedeljek, 13. 10. 2014, 6.22

Jeglič zadel, Tičar podal, a točke niso ostale doma

Hokejisti Slovana iz slovaške prestolnice so z 2:4 klonili proti Jokeritu, končni rezultat je z uspešno izvedenim kazenskim strelom postavil Žiga Jeglič. Medveščak poražen (2:5) pri Atlantu.

Nedeljski večer v ligi KHL se ni izšel po slovenskih željah. Slovan je sicer povedel – v 12. minuti je zadel Ladislav Nagy, ki mu je podal Rok Tičar –, a nato so gostje štirikrat premagali domačega vratarja Jaroslava Janusa in si na začetku zadnje tretjine priigrali prednost treh zadetkov. Poraz je v 55. minuti nekoliko omilil slovenski reprezentant Žiga Jeglič, ki je uspešno izvedel kazenski strel. Jeglič je igral 16 minut in pol, sprožil dva strela in dobil vse tri sodniške mete. Tičar pa je v dresu Slovana na ledeni ploskvi preživel še minuto več, prav tako dvakrat streljal in bil uspešen pri šestih od desetih sodniških metov. Slovan ostaja na osmem mestu zahodne konference, Jokerit je tretji.

Medveščak je nanizal tretji poraz, tokrat je Zagrebčane v boju moštev z dna zahodne lestvice s 5:2 premagal Atlant Mitiši. Marcela Rodmana ni bilo v postavi, njegov klub pa po novem porazu zaseda 12. mesto.