liga INL HK Playboy Slavija HK Triglav Kranj HK Celje HKMK Bled HDD Sij Acroni Jesenice

Sobota, 17. 1. 2015, 10.07

Bled doma premagal Založane, Triglav in Celje poražena

Slovenska moštva si v ligi INL točke jemljejo med seboj, avstrijska jim že bežijo. Bled je doma premagal Zalog, Celjani in Kranjčani poraženi, Jeseničani so bili tokrat prosti.

Triglav je moral doma z 2:5 priznati premoč vodilnemu moštvu spodnjega dela lestvice Kapfenbergu. Domačim je priložnost za kaj več odnesel slab začetek tekme, ko so zaostajali z 0:3 po polovici dvoboja, pozneje pa do več kot znižanja na 1:3 prek Jana Merklja in končnih 2:5 prek Tadeja Čimžarja niso mogli.

Blejci so v slovenskem obračunu tesno premagali Založane s 4:3. Dvoboj je bil vseskozi izenačen, Blejci so trikrat povedli za gol, vendar so jih gostje tudi trikrat ujeli, nazadnje je za 3:3 poskrbel Luka Ščap v 50. minuti. A že poldrugo minuto zatem je bilo na semaforju 4:3, zadel je Luka Ulamec, še enega vodstva domačih pa Slaviji ni uspelo izničiti in tri točke so ostale na Bledu.

Celjani so izgubili v Kitzbühlu. Začetnega vodstva domačih s 3:0 in pozneje 5:2 slovenska ekipa, pri kateri je Tim Ograjenšek dosegel dva gola, ni več mogla več zmanjšati in ujeti.