Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Ponedeljek,
16. 1. 2012,
21.02

Osveženo pred

9 let, 2 meseca

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Natisni članek

Ponedeljek, 16. 1. 2012, 21.02

9 let, 2 meseca

B. Groznik: V Areni bo praznik hokeja

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1
V nedeljo so si ''zmaji'' dokončno zagotovili končnico, kot darilo pa jih v torek čaka spektakel v zagrebški Areni. Kljub uvrstitvi v končnico si Ljubljančani želijo prvi del končati na četrtem mestu.

Hokejisti Tilie Olimpije v nedeljo proti Gradcu, še preostalem konkurentu za končnico, niso taktizirali. Končnico bi jim prinesla že točka ali poraz z manj kot tremi zadetki, vendar pa so izbranci Hannuja Järvenpääja pokazali, da o tem ne razmišljajo ter odkrito napadli zmago in do nje tudi prišli.

''Tekma značilna za končnico s poudarkom na obrambi. Po tekmi na Madžarskem smo se kljub zmagi pogovorili in se dogovorili, da se bomo morali več pozornosti posvetiti obrambi. To nam je z Gradcem tudi uspelo, hkrati pa smo bili uspešni tudi v napadu. Lahko rečem, da lepa, rutinirana zmaga,'' se je zmage veselil Boštjan Groznik, ki se s soigralci ni odzval na umazano igro nasprotnika in številne provokacije: ''Bili smo pametnejši. Nasprotnik je izzival in izzival, ko pa smo jih pozvali na kaj več, se iz tega ni nič izcimilo. Ko so hokejisti Gradca napravili prekršek, ali kakšno drugo umazanijo, se nismo odzvali. Zaradi tega smo imeli kar nekajkrat igralca več in ga tudi izkoristili. Bili smo pametnejši, zato smo zmagali.''

Če jim je zmaga z Gradcem dala končnico in četrto mesto, pa jim je vzela kapetana Aleša Mušiča. Pregled z ultrazvokom je pokazal, da ima zlomljeno sedmo rebro. Slednji se je pridružil Anžetu Ropretu, ki februarja odhaja na operacijo rame, Mihi Verliču, zaradi udarca pa po vsej verjetnosti v torek ne bo zaigral niti Justin Taylor.

Kdo bo kapetan?

Do konca prvega dela sta le še dva kroga, se pravi je pred vsemi hokejisti zgolj še formalnost. A se s tem v ljubljanski garderobi ne strinjajo, saj si želijo obdržati četrto mesto, na katerega so se povzpeli. V torek bodo skušali zagrebško Areno, ki sprejme več kot 15.000 obiskovalcev, zapustiti s polnim izkupičkom, na gostovanje pa se odpravlja kar sedem avtobusov z navijači, ki bodo skušali preglasiti veliko številčnejše privržence ''medvedov''.

''Vsak hokejist si želi igrati pred tolikšnim številom navijačev. To bo pravi praznik hokeja. V igro bomo šli sproščeno, v hokeju moramo uživati, vsekakor pa si želimo zmage,'' pred obračunov pravi ''Groza'', nato pa nadaljuje, kako bo potrebno z Medveščakom igrati: ''Igrati bomo morali podobno kot proti Gradcu, se pravi, disciplinirano v obrambi, v kolikor nam bo to uspelo, pa bodo prišle tudi priložnosti same od sebe. Torej, disciplina v obrambi, borba in uspeh ne bo izostal.''

Pred finskim strategom je pred torkovim obračunom le še ena neznanka. Kdo bo opravljal kapetansko funkcijo. Po nedeljski tekmi nam odgovora še ni mogel dati, saj je dejal, da mora tehtno premisliti, komu bo v nadaljevanju zaupal to vlogo. Bo ''C'' na prsih nosil prav Groznik ali bo vlogo znova prevzel Žiga Pance?

Ne spreglejte