NHL Los Angeles Kings Anze Kopitar Joe Pavelski

Petek, 15. 4. 2016, 7.40

Kopitar: Bolj kot to, kaj je San Jose delal dobro, je pomembno, kaj mi nismo

Joe Pavelski | Foto Guliver/Getty Images

Anže Kopitar in Los Angeles Kings so na prvi tekmi konferenčnega četrtfinala gostili San Jose Sharks in izgubili s 3:4.

Kalifornijski obračun se je začel po željah domačih, Jake Muzzin je že v tretji minuti premagal še lani vratarja Los Angelesa Martina Jonesa (zaustavil 21 od 24 strelov), a vodstvo ni zdržalo prav dolgo. Kapetan gostov Joe Pavelski je v sedmi minuti kaznoval izključitev Anžeta Kopitarja in izenačil.

Za prvo vodstvo Morskih psov na tekmi je v 27. minuti priskrbel Brent Burns, ki je drugi ugnal Jonathana Quicka (zaustavil 19 od 23 strelov). Tudi veselje gostov ob vodstvu je bilo kratkotrajno, saj je Jeff Carter (med podajalci je bil Kopitar) že pol minute zatem izkoristil številčno prednost in izid poravnal. Za še boljšo voljo domačih gledalcev je v 38. minuti kljub igralcu manj na ledu poskrbel Trewor Lewis.

In kot vso tekmo tudi pri tem vodstvu ni ostalo prav dolgo. Pol minute zatem je udarec vrnil češki napadalec Tomas Hertl. Po le 17 sekundah zadnje tretjine je Pavelski po dobljenem sodniškem metu skupaj s Kopitarjem zadrsal za gol in pred Quicka, ki ga je premagal še drugič, postavil končnih 3:4 in San Joseju priboril pomembno zmago.

Do sobote popraviti slabe stvari

"Vsekakor ni idealno izgubiti prve tekme, sploh ko igraš doma. Popravili bomo določene stvari in se v soboto vrnili močnejši. Bolj kot to, kaj je San Jose delal dobro, je pomembno, kaj smo mi delali slabo. Privoščili smo si preveč kazni. Na takšnih tekmah nasprotniku ne smeš dajati lahkih priložnosti. V prihodnje se moramo izogibati kazenski klopi in skrbeti, da iz naših napak ne bodo dosegali zadetkov. Najboljšim igralcem moramo dati čim manj prostora in časa. Pri tem nismo opravili dobrega dela, to bo treba popraviti," je bil nezadovoljen Kopitar.

| Foto:

"Pred zadnjo tretjino smo se počutili samozavestno. Držali smo se svoje igre, igrali s štirimi peterkami, dobro izvajali pritisk, nismo popuščali, ko smo bili v vodstvu. Igrali smo enako ob izenačenju, vodstvu ali zaostanku, kar je bilo zelo pomembno. Ob zmagovitem zadetku najprej sploh nisem vedel, da je plošček v golu, nato pa so me prevzela čustva. Lepo je bilo, da smo tako hitro povedli," pa se je smejalo prvi zvezdi večera Pavelskemu.

Moštvi bosta palice spet prekrižali v soboto v Staples Centru, nato pa se bo serija preselila na teren San Joseja.

Martinez le v prvih dveh tretjinah

V postavo La Kings se je po poškodbi vrnil branilec Alec Martinez, v San Josejevo pa Marc-Edouard Vlasic. Martinez v zadnji tretjini ni več igral.

Vrhunci tekme LA Kings: San Jose Sharks

Dallas do najvišje zmage

Pred tem so bile odigrane še tri tekme. V zahodni konferenci so Dallas Stars visoko premagali Minnesota Wild z izidom 4:0. V vzhodni konferenci je Washington doma premagal Philadelphio Flyers, New York Islanders pa so v gosteh premagali Florido Panthers.

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 14. april:

Los Angeles Kings : San Jose Sharks 3:4 /0:1/

Muzzin 3., Carter (podaja Kopitar 28., PP), Lewis 38.; Pavelski 7. (PP), 41., Burns 27., Hertl 38.

(Kopitar je na ledu preživel 22 minut, enkrat ustrelil na gol, si prislužil malo kazen)

Washington Capitals : Philadelphia Flyers 2:0 /1:0/