8 let, 1 mesec

New Jersey Devils Dallas Stars liga NHL Anaheim Ducks

Petek, 24. 10. 2014, 17.00

Anaheim melje naprej, slovaški orjak poškodovan

Anaheim Ducks nadaljujejo zmagoviti niz, s 4:1 so ugnali Columbus in se veselili sedme zaporedne zmage na osmih tekmah sezone. Edmonton prek Caroline do tretje zaporedne zmage. Zdeno Chara poškodovan.

Rački se ne ustavljajo, svojo prevlado so pokazali še na srečanju proti Columbusu, na katerem je že v drugi minuti za vodstvo poskrbel Corey Perry, Sami Vatanen pa v deveti zvišal na 2:0. Zaostanek je pred odmor znižal Scott Hartnell, a kot se je izkazalo na koncu tekme, je bil to edini zadetek gostov, ki so proti Johnu Gibsonu (šele druga tekma letos) sprožili zgolj 17 strelov. Za sedmo zmago gostiteljev sta zadela še Devante Smith-Pelly in Ryan Getzlaf.

Kot kaže, se je prebudil Edmonton, ki je sezono začel najslabše v vsej zgodovini franšize (s petimi porazi), v petek pa dosegel tretjo zaporedno zmago. S 6:3 je padla nebogljena Carolina, ki letos sploh še ne pozna zmage. Zmagoviti zadetek je prispeval nemški novinec, številka tri letošnjega nabora Leon Draisaitl, ki se je ob zmagi veselil še prvenca v ligi NHL.

Še en novinec je dosegel premierni zadetek v najmočnejši hokejski ligi, in sicer 19-letni Jonathan Drouin, ki je v 25. minuti Tampo Bay popeljal do vodstva z 2:0 proti Winnipegu. Ob koncu so hokejisti s Floride slavili s 4:2.

Colorado je visoko, s 7:3, premagal Vancouver, ki je v prvi tretjini dvakrat vodil, a v zadnjem delu povsem odpovedal – Jarome Iginla in soigralci so tako s štirimi zadetki v zadnjih 20 minutah le potrdili zmago.

Veliko bolj napeto pa je bilo med Dallasom in New Jersey Devils, o zmagovalcu so namreč odločali kazenski streli, po katerih so ledeno ploskev ob zmagi s 3:2 vedrejših obrazov zapuščale Zvezde.