5 let

Alpska liga, finale, prva tekma

Olimpija finale začela s porazom

1

HK SŽ Olimpija, Lustenau, Alpska liga | Ljubljančani so finale Alpske lige odprli s porazom z 0:3. Že v petek jih v Italiji čaka druga tekma. | Foto Vid Ponikvar

Ljubljančani so finale Alpske lige odprli s porazom z 0:3. Že v petek jih v Italiji čaka druga tekma.

Na prvi finalni tekmi Alpske lige so hokejisti Pustertala s 3:0 premagali slovenskega predstavnika HK SŽ Olimpija. Že v petek bo v Italiji druga tekma. Prvak bo ekipa, ki bo prva zmagala štirikrat.

HK SŽ Olimpija HDD Jesenice
Sportal Kup različic, kako in kdaj bi lahko dobili državnega prvaka

V Alpski ligi se je začelo zadnje dejanje tekmovanja, finalna serija, ki je slovensko-italijansko obarvana. Za lovoriko se merita najboljši moštvi rednega dela, prvouvrščena ekipa Val Pusteria in druga HK SŽ Olimpija. Ekipi sta v rednem delu igrali dvakrat, obakrat so zmagali Italijani. Na septembrski tekmi s 4:1, na januarski pa po preobratu in kazenskih strelih s 3:2. Tudi na tretjem medsebojnem srečanju so slavili Italijani.

Vratar Pustertala Colin Keith Furlong je zaustavil vseh 25 strelov Ljubljančanov. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Vratar Pustertala Colin Keith Furlong je zaustavil vseh 25 strelov Ljubljančanov. Foto: Peter Podobnik/Sportida

V prvi tretjini je slabih 2.000 gledalcev na Južnem Tirolskem videlo precej izenačen obračun, brez večjega števila strelov, zadetka pa ne, saj sta Žan Us in domači Colin Keith Furlong zaustavila vse strele. Drugi del se je za Olimpijo, ki si ji privoščila preveč kazni, začel slabo. V 26. minuti je moral na kazensko klop Luka Zorko, kar so gostitelji izkoristili že po osmih sekundah, z razdalje je zadel Markus Gander. Ljubljančani so si v 32. minuti privoščili nespametno potezo, kazen zaradi prevelikega števila igralcev na ledu je služil Gal Koren. Le sekundo po izteku kazni, ko zmaji še niso bili vsi povsem v igri, je Max Oberrauch zvišal na +2.

V precej vročem nadaljevanju, v katerem so pele pesti, so Ljubljančani ob koncu poskušali brez vratarja, a so disciplinirani gostitelji, ki si niso prislužili niti ene kazni, z drugim zadetkom Ganderja dosegli zmago s 3:0.

Že v petek se bosta moštvi še drugič pomerili na ledu v Brunicu.

Dve tekmi v Italiji, nato selitev v Ljubljano

Prvak tekmovanja bo postala ekipa, ki bo prva zmagala štirikrat. Serija se bo po dveh tekmah na Južnem Tirolskem v nedeljo za dva obračuna preselila v Ljubljano. Prvaka bi lahko najhitreje dobili v ponedeljek v Tivoliju, najpozneje pa v nedeljo, 21. aprila, v Italiji.