7 let, 12 mesecev

RK Ljubljana

Ponedeljek, 7. 10. 2013, 9.36

Želve razbile Innsbruck, Mariboru skalp prvakov

V 2. krogu razširjenega avstrijskega prvenstva je RK Ljubljana povsem dotolkla ekipo RC Innsbruck z rezultatom 107:5. RK Maribor je presenetil lanske prvake, ekipo Wiener Neustadt Wombats (29:20).

RK Ljubljana je v drugem krogu prve avstrijske lige gostila ekipo RC Innsbruck. Za Ljubljančane je bila to posebna tekma, saj so se z njo poklonili dolgoletnemu trenerju in prijatelju Juretu Mahkoti, ki je po hudem boju z boleznijo umrl dan prej.

Tekma se je začela z minuto molka. Igralci, polni čustev in ponosa, so že od prve minute dalje vršili močan pritisk na nasprotnika in povedli na začetku tekme. Že v prvem polčasu so z napadalno igro dosegli šest zadetkov. V drugem polčasu so Želve nadaljevale atraktivne prodore, pri katerih sta prednjačila Grega Miljuš s štirimi zadetki in okrepitev iz Španije Luis Cardallipguet, ki je s prodori izvrstno razigraval linijo. Tolažilni zadetek so na koncu tekme dosegli tudi gostje iz Innsbrucka, ki so kljub visokem porazu pokazali izredno borbeno igro.

Robert Puconja, trener RK Ljubljane, je po tekmi dejal: "Čestitke igralcem za današnjo tekmo. Ni bilo lahko. V garderobi pred tekmo je bila tišina, vsi so imeli v mislih pokojnega prijatelja Jureta. Igrali smo za njega."

Ekipa RFC Maribor je le dočakala zmago nad enim od največjih tekmecev, dvakratnim zaporednim prvakom National lige, Wiener Neustadt Wombats. Uvodne minute sta zaznamovala dva podeljena rdeča kartona, tako da sta obe ekipi igrali z igralcem manj. Polčas so bolje končali Štajerci, ki so vodili z 22:5. Drugi polčas so bolje začeli gostitelji ter rezultat znižali, vendar je Mariborčanom uspelo ohraniti mirne živce in tekmo pripeljati do konca z pomembno zmago 29:20.