Anže Hribar Zala Trtnik svetovni pokal Doha

Četrtek, 2. 3. 2023, 18.29

Gimnastika, svetovni pokal, Doha

Zala Trtnik v Dohi 14. na parterju

Zala Trtnik | Zala Trtnik je na parterju zasedla 14. mesto. | Foto Grega Valančič/Sportida

Zala Trtnik je na parterju zasedla 14. mesto.

Mlada slovenska telovadka Zala Trtnik je bila na svetovnem pokalu v Dohi blizu točk svetovnega pokala. Na drugi postojanki sezone je v kvalifikacijah parterja z 11,533 točke zasedla 14. mesto. Nastopila je tudi na gredi, kjer je z oceno 11,766 zasedla 20. mesto. Na 20. mestu je danes končal tudi Anže Hribar (12,200) na drogu.

Slovenski tabor se tako iz Katarja vrača brez finala. Že v sredo so v kvalifikacijah nastopili telovadci Luka Bojanc na krogih ter Anže Hribar in Nikolaj Božič na parterju, vendar so vsi ostali brez točk za svetovno lestvico, ki jih mednarodna zveza podeljuje do 12. mesta.

Na uvodni postaji sezone v nemškem Cottbusu je zablestela Lucija Hribar, ki se je uvrstila v finale na dvovišinski bradlji in v boju za kolajne za zgolj 67 tisočink točke ostala brez odličja na četrtem mestu.

Hribar je drugo postajo izpustila zaradi nastopov v italijanski ligi, reprezentanci se bo spet priključila v Bakuju. Tretji svetovni pokal v nizu bo od 21. do 23. aprila.