Sobota, 15. 7. 2017, 15.20

Evropsko prvenstvo

V igri le še Špela Ponomarenko Janić

Špela Ponomarenko Janić | Foto Osebni arhiv

Slovenska kajakaša na mirnih vodah Simon Blažević in Rok Šmit se nista prebila v veliki finale v kajaku dvosedu na evropskem prvenstvu v bolgarskem Plovdivu. Slovenska tekmovalca sta v svoji polfinalni skupini v disciplini K2 na 200 metrov zasedla sedmo mesto.

Uspešnejša je bila Špela Ponomarenko Janić, ki si je priveslala nedeljski finale na 200 metrov, potem ko je v svoji polfinalni skupini zasedla tretje mesto. Pred njo sta se uvrstili Danka Emma Jorgensen in Madžarka Dora Lucz, v nedeljskem finalu pa bodo nastopile še Poljakinja Marta Walczykiewicz, Srbkinja Milica Starović in Francozinja Sarah Guyot.

Slovenski kajakaš Jošt Zakrajšek je na 1000-metrski razdalji v finalu zasedel peto mesto. Zmagal je olimpijski podprvak iz Londona 2012, Portugalec Fernando Pimenta.