7 let, 12 mesecev

Petek, 1. 6. 2012, 20.27

V Celju dve četrti mesti za slovenske kegljače

Predzadnji dan EP v kegljanju za slepe in slabovidne v Celju je izmed Slovencev najbolje nastopil Jakob Vodušek.

V kategoriji B2, s 750 podrtimi keglji dosegel nov evropski rekord in se zanesljivo uvrstil v sobotni finale. Danica Padežnik pa je v kategoriji B2 v kombinaciji osvojila četrto mesto, posamično pa šesto.

Pri končnih odločitvah je imela Slovenija danes ob Padežnikovi še dva predstavnika; v kategoriji B1 je Mitja Osolnik v posamični konkurenci osvojil četrto mesto, v kombinaciji pa šesto. Safet Baltič je bil obakrat osmi.

V kvalifikacijah sta poleg Jakoba Voduška nastopila še Jože Novak in Miro Rus v kategoriji B3, slednjemu se je uspelo uvrstiti v finale.

Slovenski tekmovalci bodo tako dejavni tudi zadnji dan EP, ko bodo na sporedu še zadnje finalne odločitve. V soboto bosta v finalu kategorije B2 nastopila Jakob Vodušek in Jože Lampe, v finalu kategorije B3 pri ženskah sta slovenski udeleženki Marija Fras in Zdenka Benedik, v finalu kategorije B 3 pa bosta državo prirediteljico zastopala Miro Rus in Marjan Žalar. Prireditelji bodo v soboto podelili še zadnjih 12 kompletov medalj na EP.