8. 5. 2009,
21.49

Petek, 8. 5. 2009, 21.49

Še en bron za Slovenijo

Namiznoteniški igralci in igralke so se tretji dan 6. odprtega prvenstva Slovenije Thermana Laško 2009 za invalide pomerili v ekipni konkurenci.

Jolanda Belavič je v mešani zasedbi s turško sotekmovalko zasedla tretje mesto, dvojica Mateja Pintar - Andreja Dolinar pa si je priborila nastop v sobotnem polfinalu. Slovenija jena ekipnem delu turnirja nastopila z dvema popolnoma slovenskima ekipama in dvema mešanima, v katerih sta sodelovala še predstavnika drugih držav. Najprej sta nastopila Bojan Lukežič in Primož Kancler, ki sta v kategoriji 3 s 3:1 premagala ekipo Irske, v drugem krogu pa izgubila s Korejcema, nosilcema bronaste medalje iz Pekinga 2008.

Nosilka bronaste medalje v posamični kategoriji 9 Jolanda Belavič si je drugo bronasto kolajno priborila v ekipi s Turkinjo Kubro Ocsoy.Ljubiša Gajič (kategorija 2) je nastopil skupaj z Brazilcem Hemersonom Kovalskim. V tekmi za polfinale sta tesno z 2:3 izgubila proti ekipi Slovaške. Slovenski igralec je prispeval dve posamezni zmagi, kar pa je bilo premalo za končni uspeh.

Najuspešnejši sta bili Mateja Pintar in Andreja Dolinar, ki sta bili v prvem krogu prosti, v drugem pa sta s 3:1 premagali ekipo Jordanije. Tako se bosta v soboto v polfinalu pomerili s predstavnicama Srbije. Slednja nastopa v nekoliko drugačni zasedbi kot na EP leta 2007 v Kranjski gori, a je udarna polovica srbskega para še vedno vodilna na svetovni lestvici kategorije 4 Borislava Perić-Ranković.