21.52

Rajmond Debevec

Nedelja, 12. 5. 2013, 21.52

Rajmond Debevec za las ob stopničke

Slovenski strelec Rajmond Debevec je na današnji tekmi svetovnega pokala v ameriškem Fort Benningu zasedel četrto mesto v disciplini malokalibrska puška leže.

Petdesetletni slovenski strelec je v finalu zadel 164,2, v kvalifikacijah pa 621,8 kroga. Zmagal je Francoz Valerian Sauveplane (206,5/621,4).

Drugo mesto je osvojil Nemec Daniel Brodmeier (206,3/628,8), tretje pa Rus Fedor Vlasov (185,6/622,9).

Današnja tekma z malokalibrsko puško leže je bila polna razburljivih dogodkov in preobratov. Do končne zmage se je dokopal Sauveplane, ki se je skozi šivankino uho in z osmim kvalifikacijskim dosežkom uvrstil v veliki finale, Brodmeier pa je v kvalifikacijah postavil nov svetovni rekord (628,8 kroga).

Vidno vlogo je na današnji tekmi v ameriški zvezni državi Georgia odigral tudi Debevec, ki se je v finale osmih najboljših strelcev uvrstil s šestim dosežkom, potem ko je v šestih serijah zadel 101,5, 103,9, 104,6, 104,8, 102, in 104,9 kroga. V finalu se je dolgo časa spogledoval s stopničkami, nato pa vendarle obstal tik pod njimi, a navkljub temu zadovoljen zapušča strelišče v Fort Benningu, saj je na četrtkovi tekmi z malokalibrsko puško v trojnem položaju zasedel šesto mesto. V kraljevski strelski disciplini je slavil Brodmeier, drugo mesto je zasedel Kitajec Hongwei Kang, tretje pa Vlasov.

Naslednja tekma svetovnega pokala z zračnim in malokalibrskim orožjem bo med 23. in 30. majem v Münchnu.