8. 11. 2008,
18.42

Sobota, 8. 11. 2008, 18.42

Ragbijisti premagali še Avstrijce

Slovenska ragbi reprezentanca je zmagala še na zadnji letošnji tekmi za FIRA evropsko prvenstvo v skupini B 3. divizije in bo novo leto zasluženo dočakala na prvem mestu.

Tokratni tekmec je bila reprezentanca Avstrije, ki se je vedno do sedaj izkazala kot težek nasprotnik saj so bili rezultati z njimi navadno tesni. Enako je bilo tudi tokrat saj do samega zaključka tekme zmagovalec ni bil odločen. V prvem polčasu so po dobrem začetku Slovenci povedli s 3:0, v nadaljevanju pa so bili boljši Avstrijci, ki so po velikem pritisku izenačili. V drugem polčasu sta najprej obe reprezentanci dosegali točke iz kazenskih strelov, Avstrijci so med drugim tudi zgrešili dve priložnosti, tako da je bil rezultat do dveh minut pred koncem 9:6 v korist Avstrijcev.

Drama v zaključku tekme V samem zaključku tekme pa se je odvila prava drama saj so po izjemno borbeni igri Slovenci uspeli v 2 minutah doseči celo dva zadetka in postavili so končen rezultat 9 : 18. Na tekmi smo lahko videli eno najboljših iger Slovenije do sedaj, igralci so z nepopustljivostjo do konca uspeli premagati odlično ekipo Avstrije, ki je v svojih vrstah imela veliko število naturaliziranih igralcev iz »rugby-sko« veliko bolj razvitih držav (Francija, Južna Afrika) ter francoskega trenerja. Slovenci so imeli tudi odlično podporo s tribun saj sta pred glavno tekmo na turnirju nastopili tudi ženski ekipi deklet do 14 in 18 let, ki so nato bučno spodbujala fante v članski reprezentanci.

Za Slovenijo so nastopili in dosegli točke: Završan, Sambol, Potnik (Miklič), Gobec 5, Djuratović, Miljuš 5, Krsmanović, Jović (Duh), Magušar, Kavčič, Kralj, Jelenčić kap., Mrak, Kos, Burnik 8 in Serafin, Kranjc, Ahačič, Gombač.