7 let, 12 mesecev

Timothy Bradley Manny Pacquiao

Četrtek, 14. 6. 2012, 10.20

Preiskava dvoboja Bradley - Pacquiao

Svetovna boksarska zveza je sprožila preiskavo izida dvoboja za naslov prvaka v velterski kategoriji, ko je Timothy Bradley končal 15 dvobojev trajajoči zmagoviti niz Mannyja Pacquiaa.

Timothy Bradley je slavil po sodniških odločitvah z izidom 115:113. Boksarski spektakel za naslov svetovnega prvaka v velterski kategoriji po verziji WBO se tako v Las Vegasu ni končal po željah filipinskega zvezdnika Mannyja Pacquiaa, Bradley ga je namreč premagal po sodniških odločitvah. Pacquiau tako ni uspelo podaljšati svojega zmagovitega niza, Bradley pa mu je prizadejal prvi poraz po marcu 2005, ko ga je premagal Erik Morales. Američan je na svoj račun vpisal še eno zmago, zdaj jih ima 29, ob tem pa še ni nobenega dvoboja izgubil.

Čeprav je bil Filipinec skozi 12 rund nekoliko boljši tekmec, pa je na koncu vendarle moral predati pas za naslov svetovnega prvaka. In prav slednje je sprožilo ugibanja o tem, da so sodniki Filipinca oškodovali. Predsednik WBO Francisco Valcarcel je sredo potrdil, da si bodo še enkrat ogledali video posnetek dvoboja v navzočnosti petih priznanih mednarodnih sodnikov, ki bodo na podlagi ogleda posnetka izdali priporočilo. Ameriški boksarski promotor Bob Arum je uradno zahtevo za preiskavo o dvoboju že predložil državnemu tožilstvu v Nevadi.