Živa Dvoršak

Ponedeljek, 8. 2. 2016, 15.10

Pred odhodom na EP vzela skalp najboljši lanski strelki na svetu

Slovenska strelka Živa Dvoršak je na tradicionalnem dvoboju v Ljubljani ugnala Hrvatico Snježano Pejčić, najboljšo strelko minulega leta po izboru Mednarodne strelske zveze.

Za slovenske strelke in strelce je bil tradicionalni dvoboj s Hrvaško ena zadnjih preizkušenj pred evropskim prvenstvom z zračnim orožjem, ki bo med 22. in 28. februarjem v madžarskem Györu. Tradicionalni dvoboj se je sicer končal s slovenskim porazom z 2:6, poleg Dvoršakove pa se je zmage v mladinski konkurenci veselil še Erik Kandare, ki je postavil nov državni rekord z zračno puško (620,4). V članski tekmi z zračno puško je bil od slovenskih strelcev najboljši Željko Moičević, ki je s 621,7 kroga zasedel drugo mesto, Rajmond Debevec pa s 617,4 kroga četrto.

Na ženski tekmi z zračno pištolo je Katja Vodeb s 380 krogi zasedla drugo mesto in le za krog zgrešila najvišjo stopničko na zmagovalnem odru, ponovno pa se je nastop izjalovil Petri Dobravec, ki je zadela zgolj 353 krogov. V moški konkurenci je Kevin Venta s 574 krogi zasedel tretje mesto.

Slovenski strelci in strelke bodo pod vodstvom selektorice Andreje Vlah sklepne priprave za evropsko prvenstvo opravili med 16. in 19. februarjem v Ljubljani. Za Dvoršakovo, Debevca in Moičevića bo madžarska preizkušnja zadnja priložnost za izpolnitev norme za nastop na avgustovskih poletnih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru.

Olimpijsko normo imata zaenkrat le Dobravčeva zavoljo četrtega mesta na svetovnem prvenstvu v Granadi leta 2014 ter Boštjan Maček, ki je na lanskem evropskem prvenstvu na Pragerskem osvojil odličje bronastega leska v trapu.