22. 9. 2012,
8.08

Sobota, 22. 9. 2012, 8.08

Ovnu 24. mesto, na štart še Leban in Zakrajšek

Na svetovnem kajakaškem prvenstvu v maratonu so z nastopi končali mlajši člani, kjer sta nastopila tudi dva naša predstavnika.

Simon Oven je zasedel 24. mesto, Malin Titorič pa si je priveslal 25. mesto. V disciplini K-1 mlajši člani, se je vseh 6 krogov držala v ospredju velika skupina tekmovalcev. Žal sta naša tekmovalca z napakami na startu za skupino zaostala že na začetku. Kasneje pa je praktično nemogoče uloviti ubežnike, ki niso delali napak in ki so poznali vse pasti in trike na progi.

V slovenskem taboru imajo zdaj vpogled v tekmovanje na najvišjem nivoju ter ugotavljajo, da se brez načrtnega dela ne da poseči v sam vrh. V silovitem finišu je zmagal Južnoafričan Van Der Valdter, ki je drugouvrščenega Portugalca Fernanda Pmienta premagal za vsega pol sekunde, tretji pa je bil prav tako Portugalec Faria Alfredo.

V soboto čaka nastop še Lovra Lebana in Jošta Zakrajška, ki ima tudi več izkušenj, saj se je že udeležil svetovnih prvenstev v maratonu. Ta disciplina je zelo zahtevna, saj se na dve uri dolgo preizkušnjo poženejo kakor daje cilj že po 1000 metrih. Stalna pospeševanja in seveda tek po navadi hitro razredči vrste.