Darko Jorgić Darko Jorgić Namizni tenis

Petek, 15. 11. 2019, 14.44

odprto prvenstvo Avstrije

Prvi igralec sveta pretrd oreh za Jorgića

Darko Jorgić | Darko Jorgić je na odprtem prvenstvu Avstrije v Linzu izpadel v osmini finala. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Darko Jorgić je na odprtem prvenstvu Avstrije v Linzu izpadel v osmini finala.

Najboljši slovenski namiznoteniški igralec Darko Jorgić je na odprtem prvenstvu Avstrije v Linzu izpadel v osmini finala. Zanj je bil usoden prvi nosilec, Kitajec Fan Zhendong, ki slovenskemu upu ni dopustil možnosti za presenečenje in je zmagal s 4:0.

Hrastničan se je prvemu igralcu sveta dobro upiral v drugem, v katerem je dosegel osem točk, in tretjem nizu, ki ga je podaljšal do izida 13:11, v prvem je osvojil pet, v četrtem pa osem točk.

Trenutno 49. igralec sveta je že s samo uvrstitvijo v osmino finala turnirja s najmočnejšo konkurenco dosegel velik uspeh. Po nekaj lepih zmagah v kvalifikacijah je v prvem krogu glavnega turnirja premagal 14. igralca sveta Korejca Woojin Janga. Tako se mu na lestvici mednarodne zveze spet obeta napredovanje.

Preostala slovenska predstavnika Bojan Tokić in Deni Kožul se nista prebila iz kvalifikacij, v ženski konkurenci pa Slovenk ni bilo, tako kot v Linzu ni niti slovenskih dvojic.