6. 1. 2008,
21.50

Nedelja, 6. 1. 2008, 21.50

Novomeščankam zmanjkalo izkušenj

Odbojkarice TPV Novega mesta so v 11. krogu srednjeevropske lige v gosteh izgubile proti Betonut NRK Nyiregyhazi.

Močno oslabljene novomeške odbojkarice so se v derbiju vodilnih ekip srednjeevropske lige srčno borile, bile blizu presenečenja, a na koncu jim je zmanjkalo izkušenj, sreče in tudi poštenja sodnikov. Po vodstvu gostij, ki so nastopile le z osmimi igralkami, brez najboljše strelke lige Jane Vernig ter novih okrepitev, sester Fabjan, z 2:1 v nizih in 24:23 so sodniki zelo sumljivo žogo določili v korist Madžarkam, kar je Slovenke zmedlo. Povsem so popustile, po končnici četrtega niza so se napake nadaljevale tudi v "tie breaku", tako da je zmaga pripadla domačim igralkam.

Novomeščanke so po odličnih servisih Bramborove prvi in tretji niz zanesljivo dobile, izgubile pa drugega in četrtega, v katerih so imele priložnost za zmago. V drugem so še vodile z 18:16, toda nato gostiteljicam dopustile delni izid 5:0 in s tem tudi niz. Podobno je bilo v četrtem. TPV je vodil s 15:12, nato pa dovolil, da so Madžarke na tehnični odmor odšle z vodstvom 16:15. Do konca niza sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, sreča pa se je nasmehnila gostiteljicam, ki so demoralizirane Slovenke nadigrale le v peti, odločilni igri.

V domači vrsti so bile najboljše Erdosnejeva (17 točk), Miklaijeva (17) in Merkoszkijeva, medtem ko najboljša igralka prihaja iz vrst TPV-ja, Bramborova je dosegla 26 točk. Poleg nje sta se izkazale še Vardičeva (17) in Zdovčeva (16), medtem ko je trener Bojan Vernig pohvalil tudi 16-letno Milanovičevo, ki je uspešno prestala evropski ognjeni krst.