Thermometer Blue 0,01

Dimitrij Ovčarov

Nedelja, 3. 2. 2019, 18.20

Nemca Ovčarov in Solja zmagovalca evropskega Top 16

Dimitrij Ovčarov namizni tenis | Dimitrij Ovčarov je zmagovalec letošnjega turnirja 16 najboljših evropskih namiznoteniških igralcev in igralk v švicarskem Motreauxu. | Foto Guliver/Getty Images

Nemca Dimitrij Ovčarov in Petrissa Solja sta zmagovalca letošnjega turnirja 16 najboljših evropskih namiznoteniških igralcev in igralk v švicarskem Motreauxu. Ovčarov je v finalu s 4:3 premagal beloruskega veterana Vladimirja Samsonova, Solja pa je bila z istim izidom boljša od Romunke Bernadette Szocs.

Ovčarov, dvakratni evropski prvak, je naslov osvojil četrtič, štirikrat je bil doslej prvak tudi Samsonov, ki bo aprila praznoval 43. rojstni dan. Belorus je na turnirju najboljših igralcev (nekoč je bil turnir Top 12) sodeloval že 22-krat, prvič pred 24 leti v Dijonu, kar devetkrat je v finalu izgubil, tokrat je zapravil vodstvo s 3:2 in prednost 10:8 v odločilnem, sedmem nizu.

Najuspešnejši igralec na teh turnirjih je Šved Jan-Owe Waldner, zmagal je sedemkrat.

Šestkrat je turnir dobil Nemec Timo Boll, ki je tokrat zasedel tretje mesto. V boju zanj je s 4:3 ugnal Avstrijca Daniela Habesohna, v polfinalu pa s 3:4 izgubil proti Ovčarovu.

Solja je doslej dvakrat izgubila finale, tudi letos je kazalo, da bo ostala brez prve zmage. Romunka Szoszova je namreč v finalu vodila s 3:0, a je Nemki uspel preobrat.

V boju za tretje mesto je bila Avstrijka Sofia Polcanova s 4:2 boljša od Poljakinje Natalie Partyka.

Slovenskih predstavnikov ni bilo, Bojan Tokić kot najboljši Slovenec je bil za uvrstitev na kakovostni lestvici za nekaj mest prekratek.