6. 6. 2009,
15.31

Sobota, 6. 6. 2009, 15.31

Matjaž Trbovc peti v Bukarešti

Slovenski judoisti ta konec tedna merijo svoje moči na tekmi svetovnega pokala v Bukarešti.

V kategoriji do 60 kg je prvi dan tekmovanja najboljšo uvrstitev vknjižil Matjaž Trbovc, ki je bil peti. Simon Mohorovič (do 66 kg) in Tadej Čeh (do 73 kg) sta ostala brez uvrstitve.

Trbovc je v prvem krogu premagal Američana Aarona Kunihiruja, nato pa je bil boljši še od Francoza Lilliana Barreyreja. V četrtfinalu je Slovenca ugnal Ukrajinec Anatolij Laskuta, s čimer je Trbovc napredoval v repasaž. Tam je Trbovc z iponom (10:0) najprej premagal Romuna Ionuta Cristiana Rupo, nato pa je moral v borbi za bron priznati premoč Korejcu Kang Ho Songu.

Simon Mohorovič je v kategoriji do 66 kg prvo borbo proti Ukrajincu Sergeju Plijevu dobil, nato pa klonil proti Francozu Alexandreju Chardonnelu in ostal brez uvrstitve. Tudi Tadej Čeh (do 73 kg) je borbo prvega kroga zmagal, potem ko je bil boljši od Čeha Jaromila Musila, v nadaljevanju pa je izgubil proti Italijanu Luci Poetu in končal s tekmovanjem.

V nedeljo bodo na tatamije v romunskem glavnem mestu stopili še trije borci, v kategoriji do 81 kg bosta slovenski kimono oblekla Aljaž Sedej in Klemen Ferjan, v kategoriji nad 100 kg pa Mitja Jenuš. Judoistke imajo tekmo svetovnega pokala v Lizboni, kamor pa slovenske reprezentantke niso odpotovale.