8. 3. 2009,
11.27

Nedelja, 8. 3. 2009, 11.27

Matija Matijevič drugi na Nizozemskem

Slovenski karateist Matija Matijevič je na mednarodnem tekmovanju v nizozemskem Rotterdamu osvojil drugo mesto.

Slovenski borci so se udeležili prve tekme "zlate lige", Matijevič pa je v konkurenci 500 borcev iz 31 držav v športnih borbah osvojil drugo mesto v kategoriji do 75 kilogramov. Drugo mesto Matijeviča na 33. odprtem prvenstvu Nizozemske je dobra napoved pred nadaljevanjem sezone, saj najboljše borce stare celine letos čaka še člansko evropsko prvenstvo v Zagrebu.

Poleg Matijeviča je prvi dan turnirja v kategoriji kate posamezno za člane dobro nastopil tudi Bor Dereani, ki je v prvem krogu premagal predstavnika Nemčije, nato Slovaka, klonil pa je v srečanju 3. kroga. Danes bodo nastopili še Jan Merc (do 84 kg) in brata Stojnič v težki kategoriji nad 84 kg.