7 let, 12 mesecev

Rok Verderber

Sobota, 6. 7. 2013, 19.53

Mara Turin evropska prvakinja, Rok Verderber podprvak

Mara Turin je na odprtem evropskem prvenstvu razreda optimist, ki je potekalo v Balatonföldvaru na Madžarskem, slavila še svoj drugi naslov (13 točk).

Rok Verderber, ki je bil v absolutni konkurenci tretji, pa je osvojil naslov evropskega podprvaka (30). Optimist je razred za jadralce do 16 let. V konkurenci 102 mladih jadralk je Mara Turin evropski naslov potrdila še z zmagama v obeh današnjih regatah. Prepričljivo je vodila od samega začetka prvenstva. Blizu ji je bila tudi Lara Poljšak, ki je bila nekaj dni peta, na koncu pa je osvojila četrto mesto. Lin Pletikos je zaključila na 40. mestu, Tjaša Milivojevič pa je bila 45. v absolutni konkurenci.

V konkurenci 146 dečkov sta bila Rok Verderber in Klemen Semelbauer ves čas prvenstva pri vrhu in si celo izmenjala mesto najboljšega. Rok Verderber je v zadnja današnja plova odjadral s skupnega tretjega mesta, z osvojenima petim in četrtim mestom pa je osvojil tretje mesto v absolutni konkurenci in srebro za EP. Klemen Semelbauer je z današnjima 12. in drugim zaključil na skupnem 12. mestu, Staš Torej, ki se je skozi prvenstvo sicer uvrščal višje, je bil skupno 25., Martin Peternelj pa je bil 30.

Med jadralkami je bila druga Španka Ainia Colom (29 točk), bron pa je osvojila Nizozemka Eefje Nissen (31,3 točke). V absolutni konkurenci dečkov je zmagal Singapurec Ryan Yee Kang Teo (10 točk), drugi in evropski prvak je postal Poljak Tytus Butowski (19 točk), evropski bron pa je osvojil šestouvrščeni v skupni konkurenci, Italijan Luca Valentin (37 točk).