13. 6. 2015,
20.13

Sobota, 13. 6. 2015, 20.13

Krim in Hrast brez finala v končnici evropskega pokala

Slovenska predstavnika se v zaključnem delu balinarskega evropskega pokala nista uspela uvrstiti v finale.

Balinarke Krima so v Čavlah na Hrvaškem izgubile z domačinkami z 9:11, balinarji Hrasta pa so z 2:20 izgubili proti italijanskemu La Perosini.

Balinarke Krima so v Čavlah na Hrvaškem izgubile z domačo ekipo z 9:11 in se bo v nedeljo v boju za tretje mesto pomerile s francoskimi prvakinjami iz Saint Vulbasa, ki niso bile kos italijanskemu Buttriu (8:12).

Balinarji Hrasta so v polfinalu občutili vso moč italijanskega moštva La Perosina (2:20), skupaj s francoskim prvakom CRO Lyon pa so si razdelili tretje mesto, kar je sicer največji uspeh v zgodovini slovenskega kluba. Finale bo italijanski, ker se je vanj uvrstil tudi aktualni evropski prvak BRB Ivrea po zmagi nad Francozi s 16:6.

Ljubljančanke v močno pomlajeni zasedbi tudi z Lauro Škoberne, Zalo Vidišar in Klaro Bašič dovolj dobro uprle hrvaškim prvakinjam, med katerimi sta tudi reprezentantki Eleonora Ćori in Tea Čančarević. Žal niso znale storiti odločilnega koraka do finala. Zanje bo Saint Vulbas prav tako zelo trd oreh.

Balinarji iz Kobjeglave so začeli obetavno, saj sta Anže Petrič in Marin Zdauc osvojila prvi točki v štafeti proti italijanski dvojici Longo - Micheletti s 54:53. Potem so Italijani prevzeli vajeti v svoje roke, prišli do dvanajste točke in še enkrat se je pokazalo, da se Kobjeglavci kakovostno precej šibkejši.