8 let, 2 meseca

Iztok Utroša

Petek, 20. 11. 2015, 15.37

Konec za Utrošo v Glasgowu

Najboljši slovenski badmintonski igralec Iztok Utroša je na močnem turnirju serije Grand Prix v Glasgowu izpadel v osmini finala.

Z 2:1 (–13, 12, 12) ga je premagal Avstrijec David Obernosterer, sicer 14. nosilec turnirja na Škotskem.

Utroša je v prvem krogu turnirja v Glasgowu ugnal kitajskega Angleža Heng Lin Ngana, ki ga je premagal gladko z 2:0 (11, 9). Za pravi mali podvig je poskrbel v drugem krogu, ko je z 2:1 (–13, 11, 11) premagal šestega nosilca turnirja, sicer 48. igralca na svetovni jakostni lestvici, Izraelca Misha Zilbermana. S to zmago se je uvrstil med prvih 16 na turnirju in osvojil pomembne točke v kvalifikacijah za OI. Po dobrem začetku proti Obernosterju in zmagi v uvodnem nizu sta naslednja dva pripadla Avstrijcu, kar je za Utrošo pomenilo konec nastopov v Glasgowu.

Naslednja postaja badmintonista iz Lendave bo na drugi strani Atlantika, kjer bo igral v Braziliji, Mehiki in dveh turnirjih v ZDA.