Klavdija Jerovšek

Sobota, 29. 2. 2020, 16.19

Klavdija Jerovšek 0,2 kroga prekratka za veliki finale

strelstvo, splošna | Foto Vid Ponikvar

Malo je manjkalo, da bi triperesna slovenska strelska deteljica z zračno puško na letošnjem evropskem prvenstvu v Vroclavu posegla po zvezdah. Klavdija Jerovšek je v konkurenci 91 strelk iz 38 držav zadela 627,8 kroga, pičla 0,2 kroga pa sta jo ločila do preboja v veliki finale. Slovenija se je v ekipni konkurenci prebila v nedeljski četrtfinale.

Poleg Jerovškove, ki je na Poljskem zasedla sijajno deseto mesto, se je izkazala tudi Urška Kuharič, ki je s 626,0 kroga osvojila 24. mesto, povsem pa se izjalovil nastop Živi Dvoršak. Nosilka bronastega odličja iz Odenseja 2013 ter štirikratna finalistka na evropskih prvenstev z zračnim orožjem je zadela zanjo skromnih 623,7 kroga in zasedla končno 40. mesto.

Slovenija je žensko ekipno kvalifikacijsko tekmo - na njej je nastopilo 24 reprezentanc - končala na šestem mestu, potem ko je zadela s 1877,5 kroga, a najbolj pomembno je, da se je v konkurenci 22 ekip prebila v nedeljski četrtfinale, kjer bodo nastopile še Rusija, Norveška, Romunija, Poljska, Madžarska, Francija in Belorusija.

Edini slovenski predstavnik z zračno puško Anže Klopčič je s 615,6 kroga zasedel 68. mesto v konkurenci 70 strelcev.

Na petkovi tekmi z zračno pištolo sta nastopila Jože Čeper in Sašo Stojak. Prvi je s 575 krogi zasedel 27., drugi pa z desetimi krogi manj 66. mesto v konkurenci 84 strelcev.