plavanje svetovni pokal Janja Šegel

Sobota, 7. 10. 2023, 20.30

Berlin, svetovni pokal v plavanju

Janja Šegel na 200 m prosto osma

Janja Šegel | Janja Šegel si je na svetovnem pokalu v Berlinu priborila finale na 200 m prosto.  | Foto Reuters

lovenska plavalka Janja Šegel je v finalu na 200 metrov prosto na svetovnem pokalu v Berlinu zasedla zadnje, osmo mesto.

Janja Šegel je bila že v jutranjih kvalifikacijah osma, tudi v večernem finalu je s časom 2:00,51 zasedla osmo mesto. V nedeljo jo čaka še nastop v kvalifikacijah na 100 m prosto, kjer prav tako meri na finale.

"Za mano je moj prvi finale na svetovnem pokalu. Bolj zadovoljna sem z jutranjim plavanjem, a nisem razočarana, saj sem za začetek sezone vseeno odplavala dober rezultat, z uvrstitvijo v finale pa dosegla tudi cilj. Jutri me čaka še nastop na 100 m prosto, kjer si želim nov finale," je po nastopu  povedala Šeglova.

Janja Šegel
Sportal Janja Šegel za uvod 20. in 17.
Neža Klančar
Sportal Ljubljančanka, ki se v vodi počuti bolje kot na suhem, a plavanje ni njena edina strast