Sreda, 28. 12. 2016, 19.04

Jan Šubelj postal evropski prvak v pospešenem šahu

David Kos

Jan Šubelj | Foto Osebni arhiv

Mladi slovenski šahist Jan Šubelj je v Novem Sadu postal evropski prvak v pospešenem šahu v kategoriji do 12 let.

V Novem Sadu je včeraj in danes potekalo evropsko prvenstvo mladih v pospešenem šahu. V konkurenci dečkov do 12 let je nastopilo 46 dečkov iz 12 držav. Z osmimi osvojenimi točkami iz devetih partij je prepričljivo zmagal Jan Šubelj iz Križa pri Komendi.

Sledila sta mu Azerbajdžanec Babazada Khazar in Madžar Persanyi Barnabas s sedmimi točkami. Šubelj iz šahovskega kluba Komenda je bil sicer četrti nosilec po ratingu. Luka Vaupot je končal na 31. mestu, Marcus Zlatanovič pa na 36. mestu.

V konkurenci dečkov do 14 let je nastopilo 34 dečkov iz 13 držav. Slovenec Domen Tisaj je osvojil 22. mesto.