22. 9. 2012,
12.46

Sobota, 22. 9. 2012, 12.46

Jaka Kosirnik in Bine Pevec za zlato

Slovenski balinarski tabor je razveselila naša dvojica Jaka Kosirnik in Bine Pevec, ki se je uvrstila v finale in se bo borila za naslov svetovnih prvakov.

Jaka Kosirnik in Bine Pevec sta v polfinalu dvojic igrala z Italijanoma Maurom Carlinom in Simoneom Mano. Že v prvem setu sta zaostajala z 0:2, a sta takoj zatem izenačila in prešla v prvo vodstvo s 3:2. Sledili sta dvakrat po dve točki Italijanov zaradi slabšega slovenskega bližanja (3:6) in selektor Anton Kosar je poklical fanta k sebi. Minuta odmora je pomagala, naša sta znižala na 4:6. Potem je Jaka razveljavil igro z zadetim balinom, takoj zatem pa imel malce smole pri zbijanju, saj je ob nasprotnikovi krogli izbil tudi svojo puntno. 4:7 je bilo dvanajst minut do konca. V naslednjem set' sta naša dva osvojila kar tri točke in izenačila na 7:7 dve minuti pred koncem. V zadnji menjavi igrišča so bili tekmeci v končnici izenačeni 2:2 v kroglah. Bine je opravil svoje, Jaka pa zabelil z dvema udarcema za velikoi zmago.

"Izjemno sva vesele, da sva 'položila' dobra Italijana in se bova s Francozoma borila za naslov svetovnih prvakov. Dvoboj je bil zahteven in pol preobratov, na srečo je se izšlo po najinih načrtih," sta zelo zadovoljna pripovedovala naša reprezentanta potem, ko sta se razšla iz objema. Torej, ob 16. uri se bosta Slovenca borila za zlato kolajno s Francozoma Rapoudom in Bourrinom.