Nedelja, 4. 4. 2021, 13.25

3 leta

namiznoteniško dogajanje

Hribar drugi v Ochsenhausnu, Kožul brez finala

Peter Hribar | Peter Hribar je končal na drugem mestu. | Foto Namiznoteniška zveza Slovenije

Peter Hribar je končal na drugem mestu.

Mladi slovenski namiznoteniški reprezentant Peter Hribar je na turnirju challenger v Ochsenhausnu zasedel drugo mesto. Od Novomeščana, ki že tretjo sezono igra za drugo ekipo Saarbrückna, je bil v finalu boljši Libanonec Dauud Cheiab. Slovenec je v predtekmovanju v konkurenci osmih igralcev zabeležil pet zmag in dva poraza, v polfinalu je premagal Čeha Jirija Martinka.

"Na turnirju je lahko nastopilo le osem igralcev, tako da je bil kakovosten. Sistem tekmovanja je bil podoben, kot je slovenski Top 8, s tem, da so se najboljši štirje uvrstili v končnico, kjer sta se igrala polfinalne in finale. Vsekakor je bilo to za nas dobrodošlo, kajti v letošnji sezoni je prvenstvo v drugi nemški ligi odpovedano, tako da še nisem v tekmovalnem ritmu. Tudi zato sem bil toliko bolj zadovoljen s svojimi igrami, čeprav sem v finalu izgubil proti Cheaibu," je po osvojenem drugem mestu povedal Hribar, ki je predlani z Darkom Jorgičem osvojil naslov evropskega prvaka v dvojicah do 21 let v Gondomarju na Portugalskem.

Kožul izpadel v polfinalu nemškega prvenstva

Manj uspešen konec tedna pa je za Hribarjevim reprezentančnim kolegom Denijem Kožulom. S svojim Grünwettersbachom je izpadel v polfinalu nemškega prvenstva, po pričakovanju ga je izločila Borussia Düsseldorf, ki je obe polfinalni tekmi dobila s 3:0. Kožul je na prvi tekmi z 2:3 izgubil proti Švedu Kristianu Karlssonu, na drugi pa z 0:3 proti slovitemu Nemcu Timu Bollu, enakovreden mu je bil le v prvem nizu (10:12).

Drugi polfinalni obračun med Saarbücknom Darka Jorgiča in ekipo Liebherr Ochsenhausen se bo začel 8. aprila.