4 leta, 4 mesece

Liu Shiwen

Sobota, 2. 5. 2015, 16.19

Ding Ningovi kljub poškodbi naslov svetovne prvakinje

Kitajka Ding Ning je nova svetovna prvakinja v namiznem tenisu. V domačem Sozhouju je prva favoritinja s 4:3 v nizih ugnala reprezentančno kolegico Liu Shiwen.

Ding Ningova je v finalu nastopila poškodovana in pri zaostanku 0:2 v nizih so ji morali pomagati zdravniki. Nato se je povsem spremenjena vrnila v igro in dobila finale ter se drugič po letu 2011 in prvenstvu v Rotterdamu veselila naslova prvakinje. Kitajske igralke so osvojile tudi obe bronasti medalji.

Kitajski namiznoteniški igralci so nadaljevali prevlado na domačem svetovnem prvenstvu v Suzhouju. Med moškimi dvojicami sta Xu Xin in Zhang Jike premagala rojaka Fana Zhendonga in Zhouja Yuja s 4:1 v nizih. Xu Xin je že v petek v paru z Yang Haeun iz Južne Koreje osvojil tudi zlato med mešanimi pari. Bronasti medalji sta osvojila Lee Sangsu in Seo Hyundeok iz Koreje ter Japonca Kenta Matsudaira in Koki Niwa. Jasno je, da bodo Kitajci osvojili tudi zlato v moški posamični konkurenci. V polfinale so se namreč prebili le kitajski igralci - Ma Long, Fan Zhendong, branilec naslova Zhang Jike in Fang.