8 let, 6 mesecev

1 DOL odbojka ACH Volley Calcit Volleyball Salonit Anhovo Panvita Pomgrad SIP Šempeter Triglav Kranj

Petek, 2. 10. 2015, 9.20

Derbi ACH Volleyju, Salonit se je spet rešil

ACH Volley je v drugem krogu 1. DOL pred domačimi gledalci s 3:1 v nizih premagal Calcit Volleyball. Šlo je za obračun, ki smo ga v zadnji sezoni gledali v velikem finalu.

"Mislim, da smo dovolj dobro pripravljeni, da v ponedeljek že v prvem slovenskem derbiju proti Calcitu pokažemo, da smo tudi v tem obdobju najboljša ekipa v Sloveniji," je pred začetkom sezone dejal trener Ljubljančanov Bogdan Kotnik. Izkazalo se je, da je imel prav. ACH Volley je po Fužinarju na kolena spravil tudi podprvake iz Kamnika. Calcit je v Tivoliju sicer dobil drugi niz, v preostalih pa je bil močnejši ACH, komplet točk in zmaga pa sta tako ostala v Ljubljani.

Preostale tekme drugega kroga so bile v petek in soboto, tekma med Šempetrom in Panvito pa šele v začetku novembra. Triglav se je druge zmage v sezoni veselil v Mariboru, novinec v ligi Žirovnica je prve tri točke v sezoni osvojila v Novem mestu, Salonit pa se je tako kot v prvem krogu reševal v petem nizu in ima kljub dvema zmagama le štiri točke.