Živa Dvoršak

Sobota, 24. 2. 2018, 17.01

Brez presežka na mešani ekipni tekmi z zračno puško

Živa Dvoršak | Foto Morgan Kristan / Sportida

Slovenski strelski mešani ekipi z zračno puško se nista izkazali na današnji tekmi evropskega prvenstva v madžarskem Györu. Naveza Živa Dvoršak-Benjamin Jodl je s 824,2 kroga zasedla 38., Urška Kuharič-Jakob Petelinek pa s 822,7 kroga 40. mesto.

Pri obeh slovenskih mešanih ekipah je bil boljši ženski del. Dvoršakova je zadela 415,8, Kuharičeva 412,7 kroga, Petelinek in Jodl sta bila manj natančna: prvi je zadel 410,0, drugi pa 408,4 kroga.

Danes sta bili na sporedu še posamični tekmi z zračno pištolo. Na moški tekmi je Kevin Venta zasedel 26. mesto, potem ko je zadel 573 krogov. Poleg Ormožana sta v članski konkurenci nastopila še dva slovenska strelca: Sašo Stojak je s 565 krogi tekmo končal na 61., Blaž Kunšek pa s 554 krogi na 74. mestu.

Na ženski članski preizkušnji z zračno pištolo se je od treh slovenskih strelk najbolj izkazala Jagoda Tkalec, ki je s 563 krogi osvojila 31. mesto. Denis Bola Ujčič (551) je zasedla 57., Majda Raušl (542) pa 69. mesto.

V nedeljo so v Györu na sporedu še ekipne članske preizkušnje z zračno puško in pištolo.