14.55

odbojka 1 DOL ACH Volley Calcit Volleyball Salonit Anhovo Panvita Pomgrad

Petek, 19. 9. 2014, 14.55

ACH, Salonit in Calcit brez oddanega niza

Odbojkarji Triglava in Krke so v petek odprli novo sezono 1. DOL za moške, z zmagami pa so tekmovanje v soboto nadaljevali ACH, Salonit, Calcit in Go Volley.

Astec Triglavu in Krki je pripadla čast, da odpreta letošnje državno prvenstvo. Ekipi, ki sta lansko sezono končali pri repu in sta si v zadnjem trenutku zagotovili obstanek, Kranjčani celo zaradi dejstva, da prvak druge lige Črnuče ni hotel napredovati v elitno konkurenco, sta za uvod pokazali zanimivo predstavo, polno preobratov, izenačen obračun pa je na koncu pripadel domačim, ki so naredili nekaj manj napak, v odločilnem nizu pa se rešili iz povsem izgubljenega položaja.

Na začetku odločilnega petega niza se je slutilo, da bosta dve točki odšli v Novo mesto. Kastrevec je odprl serijo točk, s katero so gostje povedli s 7:0. Toda videti je, da so se z rezultatom prehitro zadovoljili. Sledilo je namreč novo obdobje njihovih neizsiljenih napak (skupno so jih na tekmi naredili kar 45), za nameček pa jim v obrambi ni uspelo zaustaviti Breganta. Posledica tega je, da so domači prek Jureta Laknerja izid izenačili na 12:12, Bregant je poskrbel za prvo zaključno žogo, s katero so Kranjčani nasploh prvič v nizu povedli, zmago pa so si priborili po drugi zaključni žogi, ko je napako storil Bregar.