motogp, vn zda, kvalifikacije

Martinu drugi "pole-position" sezone

Jorge Martin | Jorge Martin je bil najhitrejši v kvalifikacijah. | Foto Guliverimage

Jorge Martin je bil najhitrejši v kvalifikacijah.

Španec Jorge Martin (Ducati) je bil najhitrejši v kvalifikacijah razreda motoGP pred dirko za veliko nagrado Amerik v Austinu. Drugo mesto je pripadlo Avstralcu Jacku Millerju (Ducati), tretje pa je za popolno prevlado Ducatija zasedel še Italijan Francesco Bagnaia.

To je bil drugi "pole position" za Martina v tej sezoni, skupno pa šesti v kraljevskem razredu motociklizma. Na dirki bo lovil drugo zmago v motoGP.

Tudi na četrtem in petem mestu sta končala Ducatijeva dirkača, Francoz Johann Zarco in Italijan Enea Bastianini. Svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) je bil šesti, povratnik po grdem padcu v Indoneziji in težavah z vidom, Španec Marc Marquez, pa je bil po prekinjenem hitrem krogu deveti.

Dirka v razredu motoGP bo na sporedu v nedeljo ob 20. uri, v razredu moto2 ob 18.20, v moto3 pa ob 21.30.