kvalifikacije KTM Pol Espargaro Valencia MotoGP

Sobota, 7. 11. 2020, 16.24

Valencia, VN Evrope, kvalifikacije

Pol Espargaro s prvega startnega mesta na VN Evrope

Pol Espargaro | Pol Espargaro bo nedeljsko dirko za VN Evrope začel s prvega štartnega mesta. | Foto Reuters

Pol Espargaro bo nedeljsko dirko za VN Evrope začel s prvega štartnega mesta.

Španec Pol Espargaro (KTM) bo začel s prvega startnega mesta na nedeljski motociklistični dirki v Valencii v kraljevskem razredu motoGP. V kvalifikacijah za veliko nagrado Evrope je bil drugi njegov rojak Alex Rins (Suzuki), tretji pa Japonec Takaaki Nakagami (Honda-LCR). Španec Joan Mir (Suzuki), vodilni v SP, je bil peti.

Na 11. mestu je na mokri in zato zelo zahtevni stezi končal Francoz Fabio Quartararo (Yamaha-SRT), ki v točkovanju prvenstva po 11 tekmah na drugem mestu za Mirom zaostaja za 14 točk. Le 32 točk pa loči prvo šesterico seštevka.

Espargaro si je tako zagotovil najboljše izhodišče na začetku dirke drugič v sezoni po VN Štajerske. To je sicer nato končal na končnem tretjem mestu.

Legendarni Italijan Valentino Rossi, ki se je vrnil v karavano po okužbi z novim koronavirusom, je v kvalifikacijah VN Evrope zasedel 18. mesto.

Kvalifikacije v najšibkejšem razredu moto3 je najbolje opravil Škot John McPhee (Honda), v razredu moto2 pa je zadnji boj za najboljša startna mesta dneva dobil Španec Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).