Thermometer Blue 0,08

Marko Jerman

Nedelja, 12. 6. 2016, 12.47

Marka Jermana okvara oropala boja za stopničke

Slovenski dirkač Marko Jerman je na dirki 12 ur Portimaa, drugi preizkušnji svetovnega vzdržljivostnega prvenstva v motociklizmu, zasedel 22. mesto, potem ko je po dobrem začetku njegovi ekipi Maco Racing ponagajala tehnika.

Slovaška ekipa Yamaha Maco Racing Team, v kateri tekmuje Jerman, je po odličnem začetku na koncu zaradi tehničnih težav osvojila 22. mesto.

V kvalifikacijah je Jermanova ekipa postavila deseti čas med 30 ekipami, na dirki pa so želeli še višje.

Po skoraj desetih urah dirke je vse kazalo na odlično uvrstitev Marka Jermana in njegovih dveh sotekmovalcev iz Francije in Švice. Dirko je začel prav Jerman, ki je ekipo v prvi uri popeljal celo na tretje mesto. "Tekma je bila zelo dobra, dosegal sem čase vodilnih tekmovalcev in do osme ure nam je šlo vse po načrtu," je o odličnem začetku povedal Jerman. Ko je slovenskega dirkača menjal sotekmovalec, je ekipa Maco Racing Team nekaj časa vozila na visokem petem mestu.

Janez Prosenik pavziral zaradi okrevanja po poškodbi

Dobri dve uri pred koncem zahtevne dirke pa so se pojavile tehnične težave in sledilo je veliko razočaranje. Odpovedal je pogonski agregat, zato je morala ekipa odstopiti. Jerman je vidno razočaran razložil: "To je res velika škoda, ker zmagovalne stopničke tokrat niso bile daleč." Toda mehaniki se niso predali in so še pred koncem dirke popravili motor, zato je ekipa kljub temu preizkušnjo končala in osvojila 22. mesto.

Zmagala je francoska ekipa GMT94 Yamaha pred ekipo Suzuki Endurance in Honda Endurance. Po dveh dirkah v seštevku prvenstva Jerman in njegova ekipa zasedajo skupno 15. mesto.

Janez Prosenik (BMW Motorrad CSEU) na tej dirki zaradi okrevanja po poškodbi ni tekmoval.

Naslednja vztrajnostna dirka za svetovno prvenstvo bo konec julija na Japonskem, ko motocikliste čaka osem ur Suzuke.