Thermometer Blue 0,08

LeMans

Nedelja, 10. 4. 2016, 16.11

Janez Prosenik si je na 24 ur Le Mansa zlomil roko in medenico

Slovenski motociklist Janez Prosenik si je na 24-urni dirki v Le Mansu po padcu zlomil roko in medenico.

Francoska ekipa v postavi Gregory Leblanc, Mathieu Lagrive in Fabien Foret (SRC Kawasaki) je zmagovalka 24-urne dirke vzdržljivostnega svetovnega prvenstva v motociklizmu v Le Mansu.

Drugo mesto na 39. izvedbi dirke so z devetimi krogi zaostanka zasedli Britanec Gregg Black, Belgijec Gregory Faste in Avstralec Alex Oudin (Suzuki). Tretje mesto je pripadlo japonski ekipi FCC TSR Honda, ki je za enajst krogov zaostala za zmagovalci.

Gregory Leblanc do rekordnih petih zmag

Gregory Leblanc je poskrbel tudi za izenačenje rekorda po številu zmag, saj je bila njegova današnja zmaga že peta v karieri na eni najtežjih preizkušenj za motoriste. Pred njim se je s petimi zmagami lahko pohvalil njegov rojak Alex Vieira, ki je v Le Mansu zadnjič slavil leta 1995.

Peto zmago pa je dosegla tudi ekipa Kawasaki, ki je pred tem slavila v nizu med letoma 2010 in 2013.

Za najboljšima posadkama so se tretjega mesta veselili dirkači Honde Kazuma Watanabe, Alan Techer in Damian Cudlin, ki so se prvič udeležili dirke v Le Mansu, imajo pa že nekaj zmag v Suzuki.

Prosenik hitro v lokalno bolnišnico

Dirko si je ogledalo več kot 72 tisoč ljubiteljev motociklizma. Ti so lahko videli tudi nastop dveh slovenskih dirkačev. Janez Prosenik je bil na tradicionalnem prizorišču teh dirk sedmič, a tokrat z novo ekipo. Prosenik je imel precej smole, še preden je dirko sploh dobro začel.

V uvodnih krogih svoje vožnje je najverjetneje zaradi napake v nastavitvah programa na motorju grdo padel, pri tem si je zlomil roko in medenico ter dirko predčasno končal v bližnji bolnišnici. Njegova sotekmovalca Martin Choy in Roland Resch sta dirko kljub temu pripeljala do konca in končala na 45. mestu.

Marko Jerman med elitno deseterico

Bolje je šlo Marku Jermanu, ki je tudi ostal v isti ekipi kot lani (Maco Racing). Zanj je bil letošnji nastop šele drugi. Slovaška ekipa je bila na koncu deseta, s 33 krogi zaostanka za zmagovalci.

Sezona svetovnega prvenstva v vzdržjivostnih dirkah se bo nadaljevala 10. in 11. junija, ko bo na sporedu 12-urna dirka v portugalskem Portimau.