Nedelja, 17. 6. 2018, 14.38

VN Katalonije, moto2

Francoz Quartararo slavil svojo prvo zmago na SP v motociklizmu

Fabio Quartararo | Foto Getty Images

Francoz Fabio Quartararo (Speed Up) je zmagal na dirki svetovnega prvenstva motociklistov za veliko nagrado Katalonije v razredu moto2 in prvič v karieri slavil na dirki za SP.

Na dirkališču Montmelo je devetnajstletnik začel s prvega startnega mesta in drugouvrščenega Portugalca Miguela Oliveiro (KTM) ugnal za skoraj dve sekundi in pol (2,492). Tretji je bil Španec Alex Marquez (Kalex, +3,485).

V skupnem seštevku prvenstva je na čelu ostal Italijan Francesco Bagnaia (Kalex), ki pa je bila tokrat šele osmi z več kot desetimi sekundami zaostanka za zmagovalcem in ima sedaj le še točko prednosti pred Oliveiro, na tretje mesto se je s 25 točkami zaostanka prebil Alex Marquez.