27. 8. 2012,
20.31

Ponedeljek, 27. 8. 2012, 20.31

Crutchlow odpihnil Lorenza, debitiral Rea

Yamahin poltovarniški dirkač Cal Crutchlow je dopolnil svojo zbirko draguljev v Brnu, po drugem štartnem mestu in tretji stopnički na dirki je osvojil še prvo mesto na testiranjih.

Britanec je tako le potrdil svojo izjemno formo, saj je v neposrednem boju odpihnil vso svetovno elito – tokrat so bili na delu vsi Yamahini in Hondini dirkači, medtem ko sta Ducati in Rossi izpustila test in bosta svoje novitete preizkušala v torek in sredo na italijanski stezi v Misanu, kjer bo naslednja dirka SP.

Crutchlow je odpeljal 47 krogov in postavil najhitrejši čas 1:56,461, kar je bilo nekaj manj kot dve desetinki slabše od Jorgeja Lorenza, ki je sestavil najboljši krog na nedeljski dirki. Španec je bil dan potem na testiranjih občutno počasnejši, saj je za Calom zaostal dobri dve desetinki in je bil šele tretji Yamahin dirkač. Drugi je bil Andrea Dovizioso. Vodilni v svetovnem prvenstvu Lorenzo je v ponedeljek testiral tako letošnji model Yamahe kot tudi prvo verzijo Yamahine šasije 2013 z letošnjim motorjem. Ker je svoj najhitrejši čas postavil z letošnjim dirkaškim paketom, je njegov šef ekipe Wilco Zeelenberg že napovedal, da bodo za naslednja testiranja v Aragonu (4. in 5. septembra) pripravili nadgradnjo Yamahe 2013 in skušali doseči preboj.

Zanimiv pa je tudi podatek, da je bil Dani Pedrosa s prvo verzijo Honde 2013, s katero v SP tekmuje že od Lagune Sece, 4 tisočinke sekunde počasnejši od Lorenzove Yamahe 2012. Fokus medijev je bil usmerjen tudi v Pedrosinega novega moštvenega kolega Jonathana Rea, ki je debitiral s 1000-kubičnim MotoGP motorjem in bo na prihodnjih dveh dirkah v Misanu in Aragonu nadomeščal poškodovanega Caseya Stonerja. Britanec je odpeljal 61 krogov in za najhitrejšim Crutchlowim zaostal 3,134 sekunde. Po sveži izkušnji je izjavil, da se mu je bilo najtežje prilagoditi na Bridgestonove gume.