4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,44

Nedelja, 17. 11. 2019, 12.12

VN Valencie, moto3

16-letni Španec do prve zmage na SP v motociklizmu, huda nesreča Italijana #video

Šestnajstletni Španec Sergio Garcia (Honda) je na zadnji dirki sezone motociklističnega svetovnega prvenstva dosegel zmago. V najšibkejši kategoriji moto3 je na Veliki nagradi Valencie za pet tisočink sekunde ugnal Italijana Andreo Migna (KTM), tretji je bil drugi Španec Xavier Artigas (Honda, +0,180).

Naslov prvaka je že pred to dirko na ovalu Ricardo Tormo osvojil Italijan Lorenzo Dalla Porta (Honda), ki je bil danes vpleten v množični padec in s tremi krogi zaostanka kmalu po začetku končal na 21. mestu.

Tekmo so končali po vsega 15 krogih, pred tem so jo morali prekiniti zaradi nesreče. Trčenje se je zgodilo že v drugem krogu, v nesrečo pa je bilo vpletenih kar pet dirkačev. Najbolj jo je skupil Italijan Dennis Foggia.

Obležal je na dirkališču, potem ko ga je zadel motocikel Španca Carlosa Tataya. Ta je izgubil nadzor med padcem, motocikel pa je pokopal še tri tekmovalce. Po prvih informacijah organizatorjev je bil Foggia po nesreči pri zavesti.

Dirka se je že začela z desetminutno zamudo, saj je Španec Aron Canet padel med krogom za ogrevanje.