20.28

kros

Nedelja, 11. 12. 2011, 20.28

V Velenju rekordna udeležba

Na letošnjem evropskem prvenstvu v krosu, ki je potekalo v Velenju, je nastopilo največ tekačev in tekačic v zgodovini tekmovanja. Največ medalj je osvojila Velika Britanija.

Velika Britanija je bila s šestimi zlatimi, petimi srebrnimi in eno bronasto medaljo daleč najuspešnejša država na prvenstvu, podobno kot že vsako leto od leta 2003. Od 33 držav udeleženk je medaljo osvojilo 11 držav, Sloveniji pa pričakovano ni bilo med njimi.

Udeležba na letošnjem prvenstvu je bila rekordna. Nastopilo je 479 tekačev in tekačic, kar je največ v 18-letni zgodovini prvenstva. Rekordna udeležba je bila v kategoriji mladincev, kjer je nastopilo kar 114 mladih tekačev, in v kategoriji mladink, kjer je teklo 93 tekačic. Tekmo je končalo 462 tekmovalcev, med tistimi, ki so odstopili pa je bila tudi Slovenka Daneja Grandovec.

Naslednje evropsko prvenstvo v krosu bo potekalo v kraju Szentendre blizu Budimpešte, leta 2014 pa v Beogradu.