18.54

Šmarna gora gorski tek

Sobota, 3. 10. 2015, 18.54

Svetovni prvak iz Ugande najhitrejši tudi na blatni Šmarni gori

Dež in posledično blatna proga sta gorskim tekačem še otežila že tako zahtevno preizkušnjo na Šmarni gori, kjer je potekala zadnja tekma slovenskega in svetovnega pokala WMRA.

Potem ko sta odlična eritrejska tekmovalca ostala brez vize za vstop v Slovenijo, je glavni favorit za zmago na zadnji gorskotekaški preizkušnji sezone postal Ugandec Fred Musobo.

Aktualni svetovni prvak je svojo vlogo upravičil in na zahtevni, razmočeni 10-kilometrski progi s 710 višinskimi metri vzponov in 350 metri spustov in slavil s časom 42:45,6. Le pet sekund je za njim zaostal Italijan Alex Baldaccini, tretji pa je bil Britanec Robbie Simpson, ki je bil tretji tudi na svetovnem prvenstvu pretekli mesec v Walesu.

Skupno zmago v svetovnem pokalu je osvojil Britanec Andrew Douglas, ki je bil tokrat peti, dobil pa je uvodno tekmo svetovnega pokala, tek na Ratitovec. V letošnji sezoni so kar tri od šestih tekem svetovnega pokala potekale v Sloveniji, poleg omenjenih še tek na Grintovec.

Najboljši Slovenec je bil na domači tekmi Miran Cvet, ki je s časom 45:13,5 končal tik za najboljšo peterico na šestem mestu. Med prvih deset sta se uvrstila še Gašper Bregar in Peter Lamovec. Bila sta osmi in deveti.

Tudi pri dekletih je bila konkurenca zelo močna. S časom 52:58,1 je zmagal Britanka Sarah Tunstall, ki si je pritekla tudi skupno zmago v svetovnem pokalu in tako nekoliko ublažila razočaranje s svetovnega prvenstva, kjer je na domačem terenu osvojila nehvaležno četrto mesto. S petim mestom se je izkazala najboljša Slovenka Jana Bratina, na rep prve deseterice pa sta se uvrstili še Karmen Klančnik, specialistka za tek po stopnicah, in mlada Ana Čufer.